Samoleczenie

Adam Potmalnik - Masaże i Technika Bowena

Jakie są przeciwskazania?

Jak się przygotować do terapii?

Czy są jakieś szczególne zalecenia po zabiegu?

Jakie są przeciwskazania?

Nie ma przeciwskazań do stosowania Techniki Bowena.

Jak się przygotować do terapii?

Zabiegi Bowena robimy przez cienką odzież, najlepiej bawełnianą (miękka, luźna i nie śliska). Dobrze jest więc wziąć ze sobą T-shirt i leginsy na przebranie. Do zabiegu należy zdjąć buty, okulary i wszystko, co może uwierać lub przeszkadzać (pasek od spodni, naszyjniki i łańcuszki, zawartość kieszeni). Podczas zabiegu wyłączamy telefony komórkowe (również wibrację).

Czy są jakieś szczególne zalecenia po zabiegu?

Nie wstawaj od razu po zakończeniu terapii. Poleż chwilkę. Unikaj ciężkiego wysiłku. Zrezygnuj z gimnastyki, siłowni, jogi, itp..

Najważniejsza zasada 3P:

Pójdź na spacer

Pij wodę

Po terapii Bowena tkanki będą potrzebować wody, by wytworzyć ciśnienie hydrostatyczne i zintegrować się strukturalnie.

Przeczekaj (aż ciało przepracuje problem)

Mogą, ale nie muszą, pojawić się różne odczucia: senność, zmęczenie, fale gorąca lub zimna, zaczerwienienie, fale przypływu energii i osłabienia, dziwne sny. To jest całkowicie naturalne i chwilowe. Czasem od razu po zabiegu ustępuje uporczywy ból głowy, wraca chęć do życia, poprawia się ruchomość kręgosłupa, wraca dobry sen, wraca energia, znika drętwienie, poprawia się koncentracja, puszczają wielomiesięczne napięcia w ciele, czuć wyraźne rozluźnienie, znikają lub zmniejszają się bóle (w lędźwiach, kolankach, barkach, nadgarstkach, karku) czuć, że coś się dzieje z ciałem, jest inaczej.